impregnace, lazura, barva, lak

Impregnace dřeva

Ochrana dřeva - impregnace dřeva

Impregnace neboli napuštění dřeva ochrání před houbami plísněmi či hmyzem

Dřevo je oblíbený materiál pro jeho nejen estetické vlastnosti, ale je nutné jej chránit a jeho ochranu pravidelně obnovovat. Základní ochranou je impregnace.

Pokud chcete dřevo opravdu dobře ochránit, pak impregnace je něco jako základ u rodinného domu. Problémem jsou především různé druhy hmyzu, houby nebo plísně. Impregnaci neboli napouštění, které před hmyzem, houbami a plísněmi chrání, provádíme při teplotě ideálně kolem 20 stupňů nebo více. Ovšem pozor. Pokud bude na impregnované dřevo svítit slunce a bude 30 stupňů, pak se část impregnačního nátěru pravděpodobně nestihne vsáknout.

Dřevo lze impregnovat i v uzavřených tlakových komorách. Tato impregnace by měla být a zřejmě i je kvalitnější. Tuto impregnaci vám provedete však pouze specializovaná firma.

Na impregnované dřevo(pozor, to, že je například zelené, neznamená ještě, že je impregnované) pak nanášíme ochranný nátěr. Třeba tenkovrstvou nebo silnovrstvou lazuru nebo lak.

Náhodný impregnační prostředek:

v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.cz)

Ochrana dřeva

Přečtěte si zajímavé informace o ochraně dřeva. Zjistěte jaké jsou způsoby a na jakém principu jednotlivé ochrany dřeva fungují.

Dotazy

Chystáte se natřít váš nový plot nebo pergolu? Váháte, jakou ochranu dřeva zvolit? Je lepší lazura nebo lak? Zeptejte se!

Kontakt

Objevili jste na této stránce chybu? Máte nějaký zajímavý tip nebo dotaz? Kontaktujte nás pomocí e-mailu na info@infotexty.cz.