impregnace, lazura, barva, lak

Lak na dřevo

Ochrana dřeva - lak na dřevo

Lak vaše dřevo ochrání před UV zářením, oproti například lazuře, se však oprava provádí hůře

Dřevo je oblíbený materiál pro jeho nejen estetické vlastnosti, ale je nutné jej chránit a jeho ochranu obnovovat. Základní ochranou je impregnace. Důležitý je však také vrchní nátěr.

Mezi tzv. vrchní nátěry se řadí také lak. Jeho ochranná funkce je dobrá, ale v případě renovace je třeba počítat s problematickou úpravou. Daný prvek bude nutné řádně obrousit, očistit a naimpregnovat. Problém je i s tím, že lak dřevo tzv. uzavře a ono pak nemůže dýchat. Navíc z hlediska estetiky není úplně ideální. Letopočet sice zcela nezakryje, ale například oproti lazuře bude časem hůře viditelný. S výdrží to také není úplně ideální a ačkoliv lazura déle nevydrží, snadněji se opravuje. Výhodou je však to, že po použití laku se zvýší mechanická odolnost dřeva.

Náhodný lak:

v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.cz)

Ochrana dřeva

Přečtěte si zajímavé informace o ochraně dřeva. Zjistěte jaké jsou způsoby a na jakém principu jednotlivé ochrany dřeva fungují.

Dotazy

Chystáte se natřít váš nový plot nebo pergolu? Váháte, jakou ochranu dřeva zvolit? Je lepší lazura nebo lak? Zeptejte se!

Kontakt

Objevili jste na této stránce chybu? Máte nějaký zajímavý tip nebo dotaz? Kontaktujte nás pomocí e-mailu na info@infotexty.cz.