impregnace, lazura, barva, lak

Lazura na dřevo

Ochrana dřeva - lazura na dřevo

Lazura ochrání před UV zářením aniž by zakryla letopočet

Dřevo je oblíbený materiál pro jeho nejen estetické vlastnosti, ale je nutné jej chránit a jeho ochranu obnovovat. Základní ochranou je impregnace. Důležitý je však také vrchní nátěr.

Vhodným vrchním nátěrem je lazura. Dřevo totiž dobře ochrání a pokud je správně provedena, vydrží i několik let. Většinou je to kolem tří let, ale hlavní výhodou oproti například laku je to, že lak, který vydrží o rok déle, se hůře odstraňuje.

Lazura funguje dvojím způsobem a podle toho se také dělí. Tenkovrstvá se více vsákne do dřeva a na povrchu vytvoří tenkou ochrannou vrstvu. Druhá varianta se zase sice méně vsákne, ale vytvoří silnější ochrannou vrstvu, která chrání především před UV zářením.

U lazury je velké plus to, že nezakryje letopočet, čili dřevo je chráněné, ale zanechá si svůj přirozený vzhled.

Náhodná lazura:

v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.cz)

Ochrana dřeva

Přečtěte si zajímavé informace o ochraně dřeva. Zjistěte jaké jsou způsoby a na jakém principu jednotlivé ochrany dřeva fungují.

Dotazy

Chystáte se natřít váš nový plot nebo pergolu? Váháte, jakou ochranu dřeva zvolit? Je lepší lazura nebo lak? Zeptejte se!

Kontakt

Objevili jste na této stránce chybu? Máte nějaký zajímavý tip nebo dotaz? Kontaktujte nás pomocí e-mailu na info@infotexty.cz.